NAJNOWSZE INFORMACJE PRASOWE

NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Nowości w enova365 – windykacja i JPK

2016-07-01 09:58:15

Skuteczne dochodzenie wierzytelności

W najnowszej wersji 11.4 enova365 producent udostępnił nowy moduł Windykacja, który wspiera użytkowników w efektywnym dochodzeniu należności. Rozwiązanie daje możliwość definiowania elastycznych ścieżek windykacyjnych, dostosowanych do strategii działania firmy. Proces ten może być realizowany w systemie na poziomie kontrahenta lub wskazanych należności. Połączenie nowego modułu z funkcjonalnościami Workflow  pozwala na automatyczną obsługę każdej sprawy windykacyjnej, w tym dostosowanie szczegółów realizowanych działań do ustalonych reguł egzekucyjnych w firmie.

Jednolity Plik Kontrolny w standardzie

Od dnia 1 lipca 2016 roku wchodzi w życie rozporządzenie obligujące wszystkie duże przedsiębiorstwa do udostępniania Urzędowi Skarbowemu szczegółowych danych finansowo-księgowych oraz handlowych w ujednoliconej formie elektronicznej. W związku z tym, w enova365 została dodana funkcjonalność umożliwiająca obsługę Jednolitego Pliku Kontrolnego. Przewidziano również szereg funkcjonalności ułatwiających pracę z JPK, zarówno w czasie kontroli, jak i po jej zakończeniu. System wyposażony został w mechanizm zapewniający weryfikację spójności i poprawność danych, który pozwala obsłużyć procedurę dostarczenia plików JPK na potrzeby kontroli, w sposób prosty, bezpieczny i w maksymalnie krótkim czasie.  Po okresie kontroli daje pełny wgląd w informację o tym, kto, kiedy i z jakim rezultatem pliki przygotował, przekazał, włącznie z informacją o potwierdzeniu odbioru danych przez organy kontroli oraz dodatkowych informacjach o danych przekazanych do kontroli. Mechanizmy generowania i wysyłki JPK znajdują się w standardowej wersji systemu enova365 i są udostępnione wraz z aktualizacją bez dodatkowych opłat.

Szybsza i łatwiejsza integracja

Dzięki nowemu mechanizmowi integracji rozwinięta została również możliwość łączenia enova365 z innymi systemami. Mechanizm ułatwia pobieranie danych z enova365 w postaci pliku xml oraz aktualizacje danych w systemie. Funkcjonalność integratora jest przeznaczona dla firm, w których wymagane jest użycie innego oprogramowania specjalistycznego, które wymaga współdziałania z enova365.

Dostosowanie do zmian w prawie

Oprócz wspomnianych nowości, wprowadzony został szereg innych usprawnień oraz zmian dostosowujących do nowych przepisów prawa. System enova365 jest aktualizowany w dwóch aspektach: prawnym i funkcjonalnym. Wraz z pojawieniem się zmian w przepisach prawa bądź procedur administracyjnych, publikowana jest nowa wersja. System jest również stale rozwijany w zakresie nowych funkcjonalności – są to tzw. duże wersje, publikowane cztery w roku, oparte na analizie rynku i potrzebie firm. Każdy Klient posiadający oprogramowanie enova365 objęte gwarancją, ma pełny dostęp do korzystania z prawnych i funkcjonalnych uaktualnień programu.


***
Więcej informacji udziela:
Agata Kostecka
tel. kom.: 605 529 523
tel.: +48 12 349 28 80
www.enova.pl


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: